در سال جاری؛

رفع تصرف ۱۲هکتار از اراضی منابع طبیعی بوکان

 رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بوکان گفت: امسال ۱۲هکتار از اراضی منابع طبیعی این شهرستان رفع تصرف شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بوکان پرس، سیامند صدقی روز پنجشنبه در مراسم غرس نهال که در مزار شهدای این شهرستان و با حضور فرماندار، امام جمعه و مسئولان اجرایی شهرستان بوکان برگزار شد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ارزش این اراضی که بیشتر در روستاهای مختلف بخش مرکزی و سیمینه بوکان است ۱۸۰میلیون ریال ارزیابی می شود.
وی در خصوص پرونده های قضایی اداره منابع طبیعی بوکان ادامه داد: امسال تا کنون برای ۷۸ پرونده حکم صادر شده که حکم ۳۶ فقره از آن به نفع اداره منابع طبیعی بوده و ۳۹ پرونده دیگر نیز بیشتر پرونده های مورد اختلاف عرصه های مرتعی هستند که در دست اقدام است.
صدقی اظهار کرد: امسال برای ۱۳۱ پلاک داخل شهرستان بوکان سند صادر شده که از این تعداد برای ۴۰ پلاک اراضی ملی سند تک برگ صادر شده است.
وی ادامه داد: در طول هفته منابع طبیعی در شهرستان بوکان هفت هزار نهال برای غرس در منابع طبیعی بوکان توزیع می شود که با غرس این تعداد نهال ۱۰هکتار از منابع طبیعی جنگل کاری می شود.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بوکان گفت: برای توسعه و افزایش فضای سبز منابع طبیعی شهرستان نهال های شامل سرو، سرو خمره ای و نقره ای، کاج تهران، آقاقیا، بادام تلخ، بید مشک، بید مجنون، گز و صنوبر به صورت رایگان در نقاط مختلف شهری و روستائی این شهرستان این تعداد نهال کاشته می شود.
صدقی گفت: برای تهیه این تعداد نهال مبلغی بالغ بر ۳۵۰ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.
وی اظهار کرد: در هفته منابع طبیعی امسال طرح هر شهید یک درخت در شهرستان اجرا می شود و برای هرشهید شهرستان بوکان درختی به نام شهید در محیط های آموزشی غرس می شود .
در شهرستان بوکان ۱۳۲ هزار هکتار مرتع وجود دارد که ۳۰ هزار هکتار آن مراتع درجه یک با پوشش مناسب، ۷۰ هزار هکتار مراتع درجه ۲ با پوشش متوسط و بقیه مراتع درجه ۳ با پوشش ضعیف است.
از ۱۵ تا ۲۱ اسفند ماه در تقویم رسمی کشورمان به نام هفته منابع طبیعی نامگذاری شده که شعار امسال این هفته ‘همیار طبیعت باشیم’است.
شهرستان بوکان با ۲۲۷ هزار نفر جمعیت در جنوب استان آذربایجان غربی قرار دارد.

پایگاه خبری تحلیلی

بوکان پرس

۷۷۷۴