سرهنگ محبعلی خبر داد:

بیش از چهار هزار بسته مواد محترقه و آتش زا در بوکان کشف و ضبط شد

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان بوکان گفت: در طول هفته جاری تعداد چهار هزار و۸۰۶ بسته مواد محترقه و آتش زای قاچاق دراین شهرستان کشف و ضبط شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بوکان پرس، سرهنگ مجید محبعلی روز پنجشنبه افزود: برای اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی و مقابله با تهیه و توزیع مواد محترقه و منفجره قاچاق این میزان مواد محترقه را ماموران انتظامی در حین گشت زنی از فروشندگان و توزیع کنندگان شهر بوکان کشف و ضبط کردند.
وی ارزش این مواد محترقه کشف شده را یکصد میلیون ریال عنوان واظهار کرد: در این ارتباط ۲ نفر فروشنده و توزیع کننده مواد محترقه دستگیر و با تشکیل پرونده تحویل مقام های قضایی شد.
سرهنگ محبعلی اضافه کرد: هرگونه قاچاق، خرید و فروش مواد منفجره و محترقه به استناد قانون مجازات اسلامی جرم محسوب شده و مرتکب آن به مجازات مندرج در قانون محکوم می شود.
وی در خصوص برگزاری جشن های آخر سال مردم گفت: پلیس به هیچ وجه مخالف شادی مردم نبوده و از جشن هایی که به صورت محله محوری برگزار می شود استقبال کرده و مردم جشن خود را در محلات و با حضور فرزندان خود برگزار کنند تا با برگزاری جشن و شادی فرزندان خود را زیر کنترل داشته باشند که خدای نکرده دچار حادثه نشوند.
فرمانده انتظامی شهرستان بوکان بیان کرد: تمهیدات لازم برای پیشگیری از وقوع احتمالی حوادث چهارشنبه آخر سال اندیشیده شده و با متخلفان و کسانی که آسایش عمومی را سلب می کنند برخورد قانونی و قضایی انجام می شود.
از ابتدای اجرای طرح مبارزه با جمع آوری مواد محترقه و آتش زای غیر مجاز در شهرستان بوکان بیش از ۵۰۰ هزار بسته انواع مواد محترقه کشف و ضبط شده است.
شهرستان بوکان با ۲۲۷ هزار نفر جمعیت در جنوب استان آذربایجان غربی قرار دارد.

پایگاه خبری تحلیلی

بوکان پرس

۷۷۷۴