نماینده مردم پیرانشهر و سردشت خبر داد:

کمیته حقیقت یاب مجلس به پیرانشهر و سردشت می رود

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی از سفر کمیته حقیقت یاب مجلس در خصوص وضعیت کولبران مرزی پیرانشهر و سردشت در روز چهارشنبه (۱۸ اسفندماه)خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بوکان پرس، رسول خضری، نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی در خصوص سفر کمیته حقیقت یاب مجلس شورای اسلامی به مناطق مرزی به خبرنگار کردپرس گفت: تعدادی از نمایندگان مجلس بهمراه اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی بمنظور تعین وضعیت کولبران شاغل در مناطق مرزی پیرانشهر و سردشت روز چهارشنبه ( ۱۸ اسفندماه) به این مناطق سفر میکنند.
وی در ادامه گفت: هدف از سفر ۳ روزه این کمیته، بررسی وضعیت معیشتی کولبران مناطق مرزی پیرانشهر و سردشت در جنوب استان آذربایجان غربی و همچنین شهرستان های سلماس و ماکو در شمال استان خواهد بود.
خضری افزود: یکی از بحث هایی که برای این کمیته بسیار مهم بنظر می رسد بررسی نحوه جان باختن کولبران مناطق مرزی در ماههای اخیر می باشد و باید مشخص شود که واقعاً مرگ این کولبران آیا طبیعی بوده است یا اینکه بر اثر اصابت گلوله و یا ریزش بهمن و سرما و یجبندان بوده است و یا عواملی دیگری غیر از موارد ذکر شده در مرگ آنها دخیل بوده است؟
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: موضوع دیگری که قابل پیگیری می باشد بحث درمان کولبران مصدوم شده و همچنین نحوه پرداخت دیه به خانواده های کولبران جان باخته می باشد.
خضری با اشاره به اینکه این مأموریت پس از تلاش و پیگیری های فراوان بنده بعنوان خدمتگزار مردم در حوزه انتخابیه پیرانشهر و سردشت مطرح شده بود، بعنوان اولین مأموریتی است که با حمایت و همکاری اکثریت نمایندگان مجلس شورای اسلامی و شخص رئیس مجلس انجام خواهد شد، گفت: در راستای حمایت از قشر زحمت کش کولبران، هر استان مرزی که احساس کند در خصوص وضعیت معیشتی آنها نیاز به تحقیق و تفحص می باشد، اعضای کمیته حقیقت یاب آمادگی دارد تا نسبت به بررسی وضعیت آنها اقدام کند.
وی در ادامه سخنان خود خاطر نشان شد، علت اصلی گرایش مردم مناطق مرزی به امر کولبری عدم سرمایه گذاری های کلان و نبود کارخانجات تولیدی می باشد که متاسفانه در این راستا موضوع تصویب منطقه آزاد تجاری در شهرستانهای پیرانشهر و سردشت که در راستای حمایت کامل از مرزنشینان مطرح شده بود هنوز مورد حمایت مسئولان مربوطه واقع نشده است.
کمیته حقیقت یاب مجلس شورای اسلامی در خصوص بررسی وضعیت معیشتی کولبران مناطق مرزی بویژه در استان اذربایجان غربی که از تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و همچنین تعداد ۲ نفر از اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس تشکیل شده است قرار است روز چهارشنبه( ۱۸ اسفندماه) در قالب یک هیأت رسمی از مناطق مرزی پیرانشهر و سردشت بازدید بعمل آورند.

پایگاه خبری تحلیلی

بوکان پرس

۷۷۷۴