۹۰۰ مترمربع از جنگل های سردشت رفع تصرف شد

رئیس اداره حفاظت محیط زیست سردشت گفت: تلاش و پیگیری های اداره حفاظت محیط زیست، معتمدان محلی و نیروی انتظامی سردشت موجب شد تا پس از پنج سال ۹۰۰ مترمربع از جنگل های تصرف شده میراباد از دست متصرفان سودجو خارج شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بوکان پرس، خالد بایزیدی روز چهارشنبه افزود: فرد سودجو با اقدام به قطع ۱۵ اصله بلوط در این اراضی اقدام به دخل و تصرف کرده بود که برای وی جریمه نقدی و حبس تعلیقی به مدت ۶ ماه صادرشد.
بایزیدی بیان کرد: تخریب و تصرف منابع ملی از سوی عده ای افراد سودجو و فرصت طلب به صورت یک معضل زیست محیطی می تواند صدمات جبران ناپذیری را به منابع طبیعی و زیستگاه جانداران حیات وحش منطقه وارد آورد.
وی با بیان اینکه ۱۰ پرونده تصرف غیر قانونی اراضی حفاظت شده جنگل های میراباد هم اکنون در حال پی گیری است، اظهار کرد: چهار هزار و ۱۰۰ متر مربع توسط متصرفان هم اکنون تخریب و تصرف شده که در پی رفع تصرفات هستیم.
بایزدی گفت: یکهزار و ۸۰۰ متر از اراضی منطقه نیز در حریم روستای ‘چکو’ به تصرف سودجویان در آمده که بعد از انطباق با نقشه های هوایی منابع طبیعی پرونده بازپس گیری این اراضی نیز در دست اقدام است.
شهرستان سردشت با دارا بودن ۸۰ هزار هکتار عرصه جنگلی و ۳۰ هزار هکتار عرصه مرتعی یکی از شهرستان های استان با پوشش غنی از گیاهان و درختان و داشتن مناطق بکر و طبیعی زیستگاه مناسبی برای زیست انواع گونه های گیاهی و جانوری می باشد.

پایگاه خبری تحلیلی

بوکان پرس

۷۷۷۴