قهرمان کورد نامزد دریافت‌ جایزه جهانی لاروس شد

سیامند رحمان قویترین وزنه بردار جهان و دارنده مدال طلای فوق سنگین بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو و ۲۰۱۲ لندن کاندیدای دریافت نشان و جایزه جهانی لاروس شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بوکان پرس، دانیل دیاس سفیر بنیاد لاروس نام سیامند رحمان و پنج ورزشکار دیگر را به عنوان کاندیداهای دریافت جایزه ورزشی جهانی لاروس اعلام کرده است.
بنیاد لاروس در سال ۱۹۹۹ توسط شرکت ریچموند و دایملر تاسیس شد و دو سال بعد جایزه ورزش جهانی لاروس را بنیاد نهاد که در شهر موناکو با حضور نلسون ماندلا به برگزیدگان اهدا شد.
مراسم اهدای جوایز هر ساله برگزار و به بهترین ورزشکاران جهان در بخش‌ها و رشته های مختلف اعطا می شود.
این جایزه یکی از بزرگترین جوایز ورزشی جهان است و از میان برندگان ادوار گذشته این جایزه می توان به نواک جوکوویچ، یوسین بولت، سرنا ویلیامز و دانیل دیاس اشاره کرد.
سیامند رحمان قهرمان جهان و پارالمپیک نیز در میان برترین پارالمپیکی ‌های جهان در سال ۲۰۱۷ قرار گرفته است.
مراسم اهدای جوایز لاروس در روز ۲۶ بهمن (۱۴ فوریه) در موناکو برپا خواهد شد.
به گزارش ایرنا، سیامند رحمان متولد سال ۱۳۶۷ شمسی در شهرستان اشنویه از توابع استان آذربایجان غربی است که در سال ۱۳۸۷ شمسی برای نخستین بار به اردوی وزنه برداری معلولان ایران دعوت شد.
رحمان وزنه بردار دسته به اضافه ۱۰۷ کیلوگرم ایران حدود ۱۷۰ کیلوگرم وزن دارد و با ثبت رکورد ۳۱۰ کیلوگرم، مدال طلای بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ میلادی در ریودوژانیروی برزیل را بر گردن آویخت.
رحمان در پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن نیز با غلبه بر وزنه ۲۸۰ کیلوگرم توانست رکورد وزنه برداری فوق سنگین پارالمپیک را به نام خود ثبت کند.

پایگاه خبری تحلیلی

بوکان پرس

۷۷۷۴